Семінари, творчі групи, тренінги, наради
2020 рік

   03.01.2020 р. на базі Запорізької гімназії №11 доцент кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін Берегова Ольга Андріївна провела семінар у форматі ментор сесії «Предметно-мовний коворкінг». Взаємодіяти вчителям - не легке завдання, а взаємодіяти вчителю предмету та вчителю мови - ще складніше. В межах такого заходу ми спробували створити практичні поради вчителям! Обговорили роль вчителя мови в підтримці предметно-мовного інтегрованого навчання. Що вразило - вчителі предмету визначили таку роль вчителя мови - вчитель мови керує!

   Всі запропоновані ролі розташували на кластери: мотиваційний, функціональний, предметний та життєві навички! Це перша спроба такого формату! Я вважаю нам ВДАЛОСЯ! Дякую всім за участь!

     Загальна кількість учасників - 45 педагогічних працівників

Відео 

Фото  

2019 рік

     17 вересня 2019 року на базі Водянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Водянської сільської ради  відбувся науково-методичний семінар «Ключові уміння ХХІ століття». В ході роботи семінару були розглянуті питання загальної характеристики ключових умінь двадцять першого століття, глибинного та поверхового навчання, таксономії Б. Блума тощо, а також відпрацьовані навички створення системи навчальних запитань від простого до складного відповідно до таксономії Б. Блума, створення навчальних завдань для формування навички учнів опрацьовувати інформацію наукового стилю.

Фото 

     22 серпня 2019 р. відбувся обласний семінар «Актуальні проблеми викладання суспільних дисциплін» для керівників методичних об’єднань учителів історії та правознавства. Захід проводився відповідно до наказу Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації від 04.01.2019 № 07 «Про науково-методичний супровід професійного розвитку педагогічних та керівних кадрів закладів на базі комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради у 2019 році».

    Підготовку та проведення заходу забезпечували співробітники кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін ЗОІППО В.В.Лісіцин та О.М.Сирцова. Учасники семінару ознайомилися з особливостями викладання суспільних дисциплін в 2019-20 н.р. та аналізом змін, що внесені до навчальних програм з історії України. Були розглянули питання, пов’язані з проблемами впровадження та перспективами використання інтегративного підходу у вивченні історії. Надана керівникам РМО інформація про умови проведення минулорічних конкурсів «Вчитель року», зорієнтувала їх на залучення молодих педагогів до участі в аналогічних професійних випробуваннях. Присутні обмінялися думками щодо можливостей оптимізації процесу вивчення суспільствознавчих предметів у 2019/2020 навчальному році.

     22  серпня 2019 року в  КЗ «ЗОІППО» ЗОР  відбувся обласний семінар   для керівників РМО та ОТГ вчителів англійської та французької мов з теми: "Створення умов для формування життєвих та фахових компетентностей  XXІ століття під час викладання іноземних мов ( англійської та французької)".

       Метою проведення семінару було ознайомлення слухачів з сучасними тенденціями викладання іноземних мов , особливостями формування  ключових життєвих та фахових компетентностей. Суттєву зацікавленість у слухачів викликали проблеми сертифікації педагогічних працівників, пілотний проект якої розпочинається 2019 року. Кількість учасників семінару – 26 осіб.

 Фото

   03 червня 2019 року на базі Бердянської гімназії № 3 відбулось чергове засідання творчої групи вчителів історії м. Бердянська. Під час роботи педагоги розглянули питання можливості застосування мета предметного підходу на уроках суспільствознавчих дисциплін, а також відпрацювали засоби формування в учнів навичок усвідомленого читання.

Фото 

    21 травня  2019 року проведено науково-методичний семінар для керівників МО та кураторів учителів української мови й літератури "Роль літературного краєзнавства у підготовці вчителя української мови та літератури до реалізації концепції НУШ". 

     Про “Поетичний травень” як засіб популяризації творчості письменників рідного краю спілкувалися з головою Запорізької організації НСПУ Медко О.О., членом НСПУ Поляном-Пилипом Юриком, гумористом, сатириком Білокопитовим М.Г.

Про актуальні аспекти роботи відділу краєзнавства ЗОУНБ  повідомила завідувач відділу краєзнавства Палівода Т.М.

З "Використанням творчості письменників рідного краю під час реалізації наскрізних ліній на уроках літератури рідного краю" познайомила методист КУ "СЦЗО" ВРР ЗО Музика О.М.

"Українознавчі традиції в сучасному художньому слові" прозвучали від к. філол. н., доцента Корицької Г.Р.

"Використання творчого доробку учасників Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості на уроках літератури рідного краю" подала к. пед. н., доцент Шацька Н.М.

Учасники семінару ознайомилися з презентаціями  форм проведення уроків та позакласних заходів із ЛРК з  досвіду роботи:

- Сoncept – захід «Мій рідний край – моя земля!» (проект з використанням тренінгових технологій) (учитель української мови та літератури ЗЗОШ 24 Перепелиця Н.В., Сеник С.І.).

- Фестиваль ЛРК (учитель української мови і літератури МГА Радченко О.М.).

- Ток-шоу "Час Ч" (учитель української мови та літератури ЗЗОШ 75 Камінська В.А.).

- Урок-сповідь “Люблю тебе і вірю, і молюсь…” (Лариса Коваль) (учитель української мови та літератури ЗЗОШ 5 Єресько О.М.).

- Позакласна робота. “Біла лебідка” - Брацило Марина (учитель української мови та літератури ЗЗОШ 20 Богдзієвич С.М.).

Вдячні директору ЗОУНБ Ользі Волковій за сприяння у проведенні заходу.

 

Фото 

Матеріали семінару

     20 березня 2019 року відбулось чергове засідання творчої групи вчителів історії та правознавства Запорізької області з теми «Таймменеджмент в роботі вчителя». В ході засідання його учасниками розглянуто питання способів узагальнення інформації, законів та принципів тайм менеджменту. Фото

   9 лютого 2019 року у Комунальному заклады "Запорізький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою "Захисник" Запорізької обласної ради відбувся обласний семінар для керівників команд учасників обласного етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з проблеми "Розвиток пізнавального інтересу учнів при навчанні мови та літератури".

   21 січня 2019 року на базі Запорізької гімназії № 50 відбувся обласний науково-практичний семінар для вчителі історії з теми «Злочини проти людяності: особливості викладання історії Голокосту в закладах освіти». На ньому були присутніми 40 педагогів Запорізького регіону (керівник: к.і.н., доцент Ольга Сирцова).

     В ході семінару своїм досвідом роботи поділилась вчитель історії Мелітопольського ліцею-інтернату ІІ-ІІІ ступенів Наталія Діденко. Матеріали, представлені пані Наталією, викликали великий інтерес з боку учасників семінару.

  Під час роботи було розглянуто питання сутності та співвідношення понять «етноцид» та «геноцид», періодизацію Голокосту, особливості його здійснення в різних регіонах України; відпрацьовані навички  застосування та поєднання різних типів історичних джерел (письмових та візуальних: фото-, відео-) під час викладання історії геноцидів загалом та Голокосту зокрема.

     Окремо на круглому столі розглянуто питання значення збереження історичної пам’яті щодо геноцидів як засобу упередження їх повторення.

Фотоальбом 

2018 рік

    21 листопада 2018 р. на базі Запорізької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 40 з поглибленим вивчення англійської мови пройшов обласний навчально-методичний семінар  «Формування навичок таймменеджменту учнів в системі історичної освіти». Учасниками семінару були вчителі історії, правознавства та курсу «Громадянська освіта» м. Запоріжжя, Запорізької області. Зазначений захід є висвітленням результатів роботи обласної творчої групи вчителів історії з проблеми формування навичок таймменеджменту вчителів та учнів.  Фото

   В ході заходу доцент кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін Запорізького обласного інституту післядипломної освіти, к.і.н. Ольга Сирцова провела тренінг «Таймменеджмент. Як навчитися все встигати?». На ньому було сформоване розуміння сутності понять «таймменеджмент», різниці понять «мрія», «бажання», «мета», розуміння часу як невідновлюваного ресурсу людини та законів таймменеджменту; відпрацьовані навички постановки мети відповідно до критеріїв SMART, самомотивації та планування дій.

    Великий інтерес в учасників семінару викликали відкритий виховний захід (заступник директора та вчитель історії Оксана Кулініч) та майстер-клас «Формування навичок цілепокладання старшокласників» (вчитель історії Запорізької гімназії № 45 Олена Біла).

     Так, Олена Кулініч продемонструвала під час виховного заходу «Як стати успішною людиною»  можливості формування розуміння в учнів 6-7 класів таймменеджменту як засобу для досягнення власного життєвого успіху. Олена Біла, яка має досвід  з питання формування навичок цілепокладання у старшокласників, поділилася з учасниками  семінару системою педагогічних методів, вправ та алгоритмами проведення виховних заходів із зазначеного питання.

  10.10.2018 р. відбулося чергове засідання творчої групи вчителів історії та правознавства з теми «Таймменеджмент в роботі вчителя». Засідання було присвячено питанню формування навичок цілепокладання. Також було обговорено заходи щодо підготовки до звітного обласного навчально-методичного семінару «Формування навичок таймменеджменту учнів в системі історичної освіти», який відбудеться 21 листопада 2018 року на базі Запорізької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 40 з поглибленим вивченням англійської мови. На семінар можна зареєструватися за посиланням.

   28.09.2018 р. на базі Водянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Водянської сільської ради Кам’янсько-Дніпровського району пройшов науково-методичний семінар «Технології розвитку критичного мислення як засіб активізації мисленнєвої діяльності учнів» (керівники семінару: Сирцова О.М., к.і.н., доцент, доцент кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін та Тараненко В.В., методист методичного відділу КЗ «ЗОІППО» ЗОР), в якому взяло участь 23 педагога.

   В ході семінару його учасники мали можливість ознайомитись з теоретичними засадами психології критичного мислення, відпрацювати навички моделювання уроку з використанням технології розвитку критичного мислення  та підвищити рівень професійної компетентності.

  28.08.2018 р. в рамках колегії ДОН в  Кушугумському навчально-виховному комплексі "Інтелект" доцент кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін Берегова Ольга Андріївна  провела майстер-клас з предмету "Іноземна мова" - заняття НУШ  з теми «Ігрові технології для розвитку мовної та мовленнєвої компетенції на уроках іноземної мови». Стислий опис майстер-класу: формування фонетичних, лексико-граматичних навичок,  розвиток умінь аудіювання, читання та спонтанного мовлення.

Фотоальбом

     23 серпня 2018 р. відбувся обласний семінар «Актуальні проблеми викладання суспільних дисциплін» для керівників методичних об’єднань учителів історії та правознавства. Захід проводився відповідно до  наказу Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації від 09.01.2018 № 17 «Про науково-методичний супровід професійного розвитку педагогічних та керівних кадрів освіти Запорізької області у міжкурсовий період у 2018 році на базі комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради». Участь в його підготовці та проведенні брали співробітники методичного відділу і кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін ЗОІППО. Зі вступною промовою до учасників звернулася Г.М. Ушакова, яка проаналізувала минулорічні досягнення педагогів та учнів з вивчення історії та правознавства і визначила основні завдання, що постануть перед вчителями суспільних дисциплін у новому навчальному році.

     Для розгляду актуальних проблем, пов’язаних із запровадженням в освітній процес нових інтегрованих курсів з історії та громадянської освіти, були запрошені автори підручників М.М. Мудрий та Л.М. Хлипавка. Доповідачі охарактеризували зміст навчальних програм з предметів «Історія: Україна і світ» та «Громадянська освіта», а також ознайомили з освітніми можливостями запропонованих варіантів підручників і методичними підходами до роботи з ними. Вчитель історії Запорізького багатопрофільного ліцею «Перспектива» Д.О. Секиринський ознайомив присутніх з результатами проведеного ним в минулому році пілотування інтегрованого вивчення історії та поділився своїми думками щодо можливостей оптимізації процесу вивчення історії у 10-му класі. Інформацію про особливості викладання філософсько-світоглядних та громадянознавчих дисциплін в 2018–2019 н.р. презентував доцент кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін В.В. Лісіцин. Керівники методичних об’єднань долучилися до обговорення проблемних питань реформування процесу викладання суспільних дисциплін, висловили свої враження від знайомства зі змістом підручників для 10 класу та побажали авторам успіхів в роботі над підручником з інтегрованого курсу історії для учнів 11 класу.

    17-18 квітня 2018 року для керівників РМО вчителів української мови й літератури та методистів, на базі КЗ «Малобілозерська спеціалізована естетична школа-інтернат ІІ- ІІІ ступенів «Дивосвіт» ЗОР та Енергодарської багатопрофільної гімназії«Гармонія» Енергодарської міської ради відбувся обласний семінар  на тему «Розкриття потенціалу міжпредметних зв’язків для формування ключових компетентностей школярів в умовах упровадження концепції Нової школи» (відповідальні Корицька Г.Р., кандидат філологічних наук, доцент та Шацька Н.М., кандидат педагогічних наук, доцент). Вдячні за сприяння в організації заходу й щиро зичимо, щоб не зміліло життєдайне міжпредметне джерело колективів КЗ «Малобілозерська спеціалізована естетична школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Дивосвіт» ЗОР (директор Овсієнко Я.М., заступники Рудик О.Б., Шевчук І.О.) та Енергодарської багатопрофільної гімназії «Гармонія» Енергодарської міської ради (начальник управління освіти Букреєва С.М.; методист НМЦ  Глінська Т.В.; керівник ММО Гандзюк Ж.М.; директор гімназії Макаревич В.М.,  заступника директора Тимощенко О.С.,  вчителі української Козлова Р.Ф., Яковенко Л.І., Лохматова А.І., Швайковська В.М.). Більше про захід, світлини в «Камертоні філолога».

     18 квітня 2018 р. на базі Енергодарської багатопрофільної гімназії “Гармонія” (під керівництвом к.п.н., доцента кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін Шацької Н.М. та к.ф.н., доцента кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін Корицької Г.Р.) проведено семінар-квест практичного спрямування з теми: «Розкриття потенціалу міжпредметних зв’язків для формування ключових компетентностей школярів в умовах Концепції «Нова українська школа». До участі були запрошені керівники методичних об’єднань вчителів української мови і літератури та методисти районних (міських) методичних кабінетів (центрів) Запорізької області.

      З вітальним словом до учасників семінару звернулися Букрєєва С.М., начальник управління освіти Енергодарської міської ради, Макаревич В.М., директор Енергодарської багатопрофільної гімназії «Гармонія», Корицька Г.Р., к.ф.н., доцента кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін.

     Глінська Т.В., методист Науково-методичного центру управління освіти Енергодарської міської ради, звернула увагу на «Методичний супровід інноваційної діяльності вчителів-філологів в контексті впровадження різних форм інтегрованого навчання». Гандзюк Ж.М., керівник міського методичного об’єднання вчителів української мови та літератури висвітлила «Діяльність методичного об’єднання вчителів української мови та літератури з метою формування ключових компетентностей учнів», Шацька Н.М., кандидат педагогічних наук, доцент кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін КЗ «ЗОІППО» ЗОР звернула увагу на «Міжпредметні зв`язки на уроках української літератури як засіб формування ключових компетентностей сучасних школярів».

Практичним досвідом у формі квесту з колегами ділились педагоги гімназії “Гармонія”:

 • Функціонування єдиного електронного документообміну в закладі як засіб реалізації міжпредметної інтеграції (Тимощенко О.С., заступник директора Енергодарської багатопрофільної гімназії  «Гармонія»);

 • Впровадження технології змішаного навчання на уроках української мови та літератури як структурного компоненту формули успіху Нової української школи (Городніча Н.В.,  вчитель української мови та літератури ЕНВК№5, учасник міського етапу конкурсу «Учитель року-2018»);

 • Міжпредметна інтеграція як чинник оптимізації процесу навчання (Тимощенко О.С., учитель зарубіжної літератури ЕБГ «Гармонія», Мєльков В.В., учитель інформатики ЕБГ «Гармонія»);

 • Застосування міжпредметних зв’язків як важливого фактора підвищення ефективності уроку в умовах компетентнісного навчання (Лохматова А.І., учитель української мови та літератури ЕБГ «Гармонія», Приходько Т.М., учитель німецької мови ЕБГ «Гармонія», Василець І.О., учитель англійської мови ЕБГ «Гармонія», учні 10-А класу ЕБГ «Гармонія»);

 • Впровадження музейної педагогіки в класах з поглибленим вивченням української мови та в позакласній діяльності з метою формування ключових компетентностей учнів (Швайковська В.М., Яковенко Л.І., учителі української мови та літератури ЕБГ «Гармонія»).

Велика подяка за теплу, креативну, пізнавальну зустріч Науково-методичному центру (методист Глінська Т.В.), педагогічному колективу гімназії “Гармонія” (директор Макаревич В.М., заступник директора Тимощенко О.С.,), керівництву і педагогам, які співпрацювали з організаторами обласного науково-практичного семінару.

План проведення , Буклет

Фотозвіт 

Додаткові матеріали

У «Гармонії» пройшов семінар для філологів Запорізької області 

Гімназія "Гармонія" зустрічала філологів з усієї області 

"Дивосвіт" дивує...

    29 березня 2018 року на базі Водянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Водянської СТГ Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області для вчителів навчальних закладів громади проведено перший із серії  «Інновації в освіті» практичний семінар на тему  «Інновації як необхідність сьогодення». 

    Фото

  В ході семінару педагоги знайомилися з термінологією проблемної  теми (інновація, інноваційні освітні технології, нововведення тощо),  визначили основні причини актуальності та напрями  реформування системи освіти в Україні, охарактеризували навички ХХІ ст., на формування яких має бути орієнтований освітній процес.

    28 березня 2018 р.  відбулося перше засідання творчої групи вчителів історії з проблемної теми «Тайм-менеджмент в роботі вчителя».

     На першому занятті його учасники пройшли тренінг  «Навички планування часу як ефективний засіб діяльності вчителя», на якому ознайомилися з термінологією з теми, а також відпрацювали навички визначення хронофагів, цілопокладання та планування робочого та особистого часу. В ході обговорення  теми визначено проблемні питання, на  вирішення яких направлена робота творчої групи в наступні три роки.

     28 березня 2018 року в Запорізькій загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №15 Запорізької міської ради відбувся семінар «Реалізація концептуальних підходів до викладання історії в старшій школі в умовах запровадження інтегрованого курсу «Історія: Україна і світ». Семінар проводився за участю керівників та членів методичних об’єднань вчителів історії та правознавства Запорізької області. Загальна кількість присутніх складала 65 педагогічних працівників. Метою заходу було ознайомлення зі змінами, що відбуваються в галузі громадянської та історичної освіти, та обґрунтування їх необхідності та доцільності.

    Під час роботи розглядалися питання нормативно-правового забезпечення впровадження в освітній простір старшої школи інтегрованих суспільствознавчих курсів, визначення   концептуальних засад та методичних підходів до викладання інтегрованого курсу «Історія: Україна і світ» та курсу «Громадянська освіта».

Презентація

Матеріали семінару

Фото

Методичні рекомендації

   22 березня 2018 р. відбулося засідання обласної творчої групи «Дидактичне наповнення інтегрованого курсу «Російська мова та література» для 10-11 кл.». Вчителі-мовники працюють над створенням навчально-методичного посібника з нового курсу; обговорюють види, форми та зміст вправ. Відео

     05-06 березня 2018 року на базі ЗОІППО відбувся 16-годинний тренінг «Формування національної ідентичності та полікультурної компетентності учнів в системі позакласної роботи». В його роботі взяли участь 17 педагогів Запорізького регіону.

   Протягом тренінгу були відпрацьовані наступні питання: сутність понять «національна ідентичність» та «полікультурна компетентність»; стереотипи та упередження: роль у житті людини та суспільства; дискримінація, нетерпимість, ксенофобія, расизм як загроза стабільності суспільства; «мова ворожнечі»; застосування технологія розвитку критичного мислення як засобу формування полікультурної компетентності учні; відеоресурси як засіб формування національної ідентичності та полікультурної компетентності учнів; метод проектів в позакласній роботі з проблем формування національної ідентичності та полікультурної компетентності учнів.

   Учасниками тренінгу відпрацьовані навички аналізу медіапродукту з точки зору наявності стереотипів, упереджень, «мови ворожнечі», створення навчальних проектів з даної проблематики, застосування тренінгових вправ під час освітнього процесу з метою формування національної ідентичності та полікультурної компетентності.

    За результатами роботи під час тренінгу його учасники отримали сертифікати, які засвідчили, що вони пройшли підвищення кваліфікації в обсязі 0,53 кредити.

    5-7 березня 2018 року на базі КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР відбувся тренінг із проблеми «Організація пошукової творчої діяльності учнів у процесі навчання української мови засобами веб-квест технології» (тренери: Корицька Галина Романівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін КЗ «ЗОІППО» ЗОР та Подлєсна Ірина Сергіївна, вчитель української мови та літератури, вчитель-методист Новоспаської ЗОШ І-ІІІ ступенів Приазовської районної ради Запорізької області). Більше про тренінг, фотозвіт  у "Камертоні філолога" .

    Шановні керівники та члени методичних об’єднань вчителів історії та правознавства, нагадуємо, що згідно наказу Департаменту освіти і науки №17 від 09.01.2018 «Про  науково-методичний  супровід  професійного  розвитку  педагогічних  та керівних кадрів  освіти Запорізької області у міжкурсовий  період у 2018 році» на 28 березня 2018 р. заплановане проведення семінару «Реалізація концептуальних підходів до викладання історії в старшій школі в умовах запровадження інтегрованого курсу «Історія: Україна і світ»». Звертаємо увагу, що засідання проходитиме на базі іншого навчального закладу ніж той, який був зазначений у наказі. Початок роботи об 11-00 в приміщенні Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 15 за адресою: м. Запоріжжя, вулиця Фортечна, 72/68 (зупинка міського транспорту «Редакція газети «Запорізька Січ» ).

    10 лютого 2018 р. під час проведення ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з французької мови був проведений обласний семінар для керівників команд «Вимоги до оцінювання рівня мовних та мовленнєвих компетентностей учнів з французької мови згідно нових програм».

    Крім основної теми семінару були розглянуті питання щодо планування навчального матеріалу згідно нових програм з французької мови та формат Рамки розвитку професійної майстерності вчителів іноземної мови.

     У семінарі взяли участь 14 вчителів французької мови районів Запорізької області.

     27 січня 2018 року під час проведення обласного етапу Всеукраїнської олімпіади з російської мови та літератури відбувся обласний семінар для вчителів російської мови та літератури - керівників команд.

     Під час роботи були розглянуті питання підготовки учнів до інтелектуальних змагань з предмету, методичні аспекти підготовки та проведення Фестивалю ораторського мистецтва "Заговори, щоб я тебе побачив", та фахового фестивалю блогів і сайтів районних (міських, територіальних) методичних об'єднань вчителів російської мови, літератури та зарубіжної літератури.

    У семінарі взяли участь 55 учителів області.

    13 січня 2018 року в Січовому колегіумі  під час проведення ІІІ (обласного) етапу олімпіади з англійської мови. пройшов обласний семінар для керівників команд "Вимоги до оцінювання рівня сформованості мовних та мовленнєвих компетентностей учнів з англійської мови згідно нових програм".

    Окрім основної теми семінару обговорювалися питання майбутньої сертифікації вчителів іноземної мови та проблеми підготовки учнів до ДПА ЗНО.

     У семінарі взяли участь 27 керівників команд.

   З 9 до 12 січня 2018 року п’ятнадцять вчителів історії та правознавства пройшли тренінг «Інтернет-сервіси в роботі вчителя суспільствознавчих дисциплін». Протягом тренінгу його учасниками було опановано навички роботи з хмарними технологіями, інтернет-сервісами зі створення хмаринок слів, кросвордів, вікторин, інтерактивних вправ, пазлів, віртуальних дошок, заклади нок тощо. За результатами роботи вчителі отримали сертифікати на 40 год. (1.33 кредити).

     Фото

З 9 по 12 січня на базі Запорізької ЗОШ № 20 відбувся тренінг  «Моделювання уроку української мови в умовах розвитку електронного освітнього середовища» (тренери: Корицька Галина Романівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради й Пересунько Тетяна Миколаївна, вчитель української мови та літератури Балабинського навчально-виховного комплексу «школа І-ІІІ ступенів гімназія «Престиж» Запорізького району Запорізької області, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист). Більше про захід у "Камертоні філолога"Світлини.

2017 рік

    06 грудня 2017 року на базі Запорізького багатопрофільного ліцею № 62 Запорізької обласної ради відбулося останнє засідання творчої групи вчителів історії та правознавства «Науково-методичне забезпечення процесу активізації мисленнєвої діяльності учнів на уроках суспільствознавчих дисциплін».

    На засіданні член творчої групи Прохорова Катерина Володимирівна провела майстер-клас для присутніх вчителів з теми «Формування патріотизму в учнів на уроках історії засобами інтерактивних та інформаційно-комунікаційних технологій».

   Також було затверджено пілотний екземпляр методичного посібника «Шляхи підвищення продуктивності викладання історії в середній школі в умовах реформування системи освіти», де викладено методичні наробки  членів творчої групи відповідно до її проблемної теми.

     Фото

    28 листопада 2017 року на базі Запорізької гімназії № 45 відбувся обласний семінар-практикум «Технологія дебатів як засіб формування критичного мислення учнів на уроках історії», в якому взяло участь 56 вчителів історії Запоріжжя та Запорізької області.

   В ході семінару представлено педагогічний досвід вчителя історії зазначеної гімназії Ганни Сергіївни Дубасової, яка є керівником та тренером команди дебатерів.

     З вітальним словом до учасників семінару та інформацією про свій навчальний заклад звернулася директор гімназії Мєркіна Антоніна Леонідівна.

     На семінарі розглянуто теоретичні аспекти технології проведення дебатів, надано інформацію про можливості участі у всесвітніх турнірах, описані формати дебатів та їх структура, запропоновано методи впровадження технології дебатів на уроках суспільних дисциплін. Практична частина полягала як у  спостереженні та суддівстві дебатів на тему  «Ця палата вважає, що соціальні мережі несуть більше шкоди, ніж користі», а також створенні промов дебатерів на одну із запропонованих тем та побудові системи аргументів.

     За результатами роботи семінару присутні вчителі висловили свої враження та побажання.

Фотоальбом

  22 листопада 2017 року відбулося засідання обласної творчої групи вчителів німецької мови з теми: «Особливості формування іншомовної міжкультурної комунікативної компетенції учнів на уроках іноземної мови». На засіданні творчої групи були розглянуті наступні питання:

1.Формування міжкультурної комунікативної компетенції у процесі навчання національно-культурної специфіки комунікативної поведінки учнів.

2. Формування мовних здібностей учнів на уроках іноземної мови в основній школі.

3. Компоненти іншомовних здібностей у молодших школярів.

4. Складання алгоритму моделювання сучасного уроку німецької мови з означеної проблеми.

 

Керівник групи В.М.Чорна

    3 листопада 2017 року за сприяння Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти на базі Мелітопольської загальноосвітньої санаторної школи-інтерната І-ІІІ ступенів співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту проведено науково-методичний семінар «Викладання історії Голокосту в школі: різні підходи та методи». Організаційну допомогу у підготовці до семінару та його науково-методичний супровід забезпечувала доцент кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін ЗОІППО Сирцова Ольга Миколаївна.

   У семінарі взяли участь: 23 педагоги області (в тому числі: м. Мелітополь – 9 чол., м. Запоріжжя – 4 чол., Мелітопольський район – 2 чол, Приазовський район – 2 чол., Приморський район – 2 чол., Бердянський район – 1 чол., Токмацький район – 1 чол., Веселівський район – 1 чол., Новомиколаївський район – 1 чол.), представники Мелітопольської міської єврейської общини (2 чол.), представник Мелітопольського краєзнавчого музею. Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти на заході представляв кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін Лісіцин Віталій Вікторович.

     Учасники заходу прослухали лекції на теми: «Особливості Голокосту на українських теренах» та «Дилеми людини в ситуації екстреми. Актуальність уроків історії для сучасності». Перед слухачами виступив  кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник відділу теорії та історії політичної науки Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса НАН України, керівник центру єврейської історії і культури, директор наукової та освітньої громадської організації Український центр вивчення історії Голокосту Анатолій Юхимович Подольський.

  При активній взаємодії присутніх відбувалися практичні заняття «Викладання історії Голокосту у школі» та «Нацистський антисемітизм та протидія ксенофобії сьогодні», які проводив науковий співробітник Українського центру вивчення історії Голокосту Віталій Олександрович Бобров.

   За результатами роботи семінару його учасники отримали сертифікати Українського центру вивчення історії Голокосту.

Фото

     20 вересня 2017 року відбулося третє засідання обласної творчої групи вчителів німецької мови з теми: «Особливості формування іншомовної міжкультурної комунікативної компетенції учнів на уроках іноземної мови» на базі Запорізької гімназії № 46. Фото

На засіданні було розглянуто наступні питання:

1. Різниця підходів до визначення структури міжкультурної комунікативної компетенції в українській та зарубіжній науці.

2. Міжкультурна компетенція як професійна якість учителя іноземної мови.

3. Складання алгоритму моделювання сучасного уроку німецької мови з означеної проблеми.

Керівник творчої групи                                                                В.М. Чорна

    8 вересня 2017 року відбувся настановний семінар з проблеми «Формування багатомовності дітей та учнів: прогресивні європейські ідеї в українському контексті» за участю координаторів проекту. Під час роботи семінару було розглянуто нормативно-правову базу участі у Всеукраїнському експерименті; питання щодо розробки програм та календарних планів науково-дослідної та експериментальної роботи, її методичного забезпечення; виявлення потенційних можливостей суб’єктів експерименту.

     21-22 серпня 2017 на базі КЗ "ЗОІППО" ЗОР відбувся тренінг "Організація пошукової творчої діяльності учнів у процесі навчання української мови засобами веб-квест технології" (тренер: Подлєсна І.С.). Вдячні адміністрації Кушугумського навчально-виховного комплексу "школа І-ІІІ ступенів - гімназія "Інтелект" Запорізького району(директор Апостолова Т.О., заступник директора Колесник Т.А.) за сприяння у проведенні заходу. Світлини:  https://goo.gl/photos/3s42oaxmgbi8rwmd6  

     19-21 червня 2017 року на базі Запорізького загальноосвітнього навчально-виховного комплексу№ 108 відбувся тренінг «Моделювання уроку української мови в умовах розвитку електронного освітнього середовища» (відповідальна Корицька Г.Р., к.ф.н., доцент КЗ «ЗОІППО» ЗОР, тренер Пересунько Т.М., учитель української мови та літератури Балабинського навчально-виховного комплексу «школа І-ІІІ ступенів - гімназія «Престиж» Запорізького району). Вдячні адміністрації закладу (директор Кришталь В.В.) за сприяння у проведенні заходу, а колегам-філологам, якіпізнавали веб-технології, зичимо успішного досягнення інноваційних хмарних висот. Відеозвіт (http://slide.ly/gallery/view/179dda32b421d861a25746bb635a0683?utm_source=Fb_ORG_Share

       14 червня 2017 року відбулося друге засідання обласної творчої групи вчителів німецької мови з теми: «Особливості формування іншомовної міжкультурної комунікативної компетенції учнів на уроках іноземної мови» на базі Гуляйпільського колегіуму «Лідер». Кервіник - Чорна В.М.

На засіданні творчої групи було розглянуто наступні питання:

 1. Проблеми та принципи формування міжкультурної комунікативної компетенції в сучасній школі.

 2. Міжкультурна компетенція як професійна якість учителя іноземної мови.

 3. Інформація про підсумки Всеукраїнського навчально-методичного семінару методистів з іноземних мов ОІППО України у смт. Маньківка Черкаської області (23-25 травня 2017 року).

 4. Підведення підсумків роботи обласної творчої групи за І-е півріччя 2017 рік

     21-22 червня 2017 на базі Запорізького ліцею № 62 відбувся тренінг"Моделювання уроку української мови в умовах розвитку електронного освітнього середовища" (тренери: Корицька Г.Р., кандидат філологічних наук, доцент КЗ "ЗОІППО" ЗОР та Пересунько Т.М., учитель української мови й літератури Балабинського навчально-виховного комплексу "школа І-Ш ступенів - гімназія "Престиж" Запорізького району). Вдячні адміністрації закладу (директор Пархоменко Ірина Володимирівна, вчитель інформатики Лобаченко Маргарита Володимирівна) за сприяння у проведенні заходу, а колегам-філологам, які навчалися, бажання творити й навчати української з використанням веб-технологій.

Фотозвіт

   З 06.06.2017 по 10.06.2017 на базі Запорізького Національного університету пройшов методико-дидактичний семінар Гете-Інституту разом з Міністерством освіти і науки України для 18 вчителів німецької мови м.Запоріжжя та Запорізької області.

    Тема семінару: «Викладання німецької мови з використанням цифрових мультимедійних засобів. Використання мобільних засобів учнів у проектній роботі». «Викладання лінгвокраїнознавства – інновативні підходи на занятті німецької мови» та «Підготовка учнів до іспитів на рівнях А1 – В2».

     Кожен учитель-учасник семінару отримав пакет матеріалів для використання на уроці німецької мови. Після завершення п’ятиденного учасники семінару отримають підтвердження участі у заході, підписане спільно Міністерством освіти і науки України та Goethe-Institut в Україні.

     Організатор методико-дидактичного семінару - методист з німецької мови Чорна В.М., референт методико-дидактичного семінару – Шапочка Н.В.

     Участь у подібному заході для вчителів німецької мови Запорізького регіону є надзвичайно важливою. Вона дозволила узагальнити власні вчительські знання та спонукає до наукової діяльності й активного впровадження нових прийомів та методів у навчанні учнів німецької мови.

     Найбільш цікавими для учасників семінару були питання, пов’язані з використанням на уроці німецької мови Інтернет-ресурсів: коротких ігрових та анімаційних фільмів, реклам, сучасних молодіжних пісень, як засобів формування та розвитку навичок аудіювання, усного та писемного мовлення. На семінарі Наталія В’ячеславівна детально пояснила методику використання мобільних засобів учнів у проектній роботі. Особливий акцент було зроблено на можливих помилках під час роботи в мережі Інтернет та виокремлено проблеми, на які необхідно звернути увагу при розробці власних подібних завдань.

     Семінар проходив у діловій та доброзичливій, вільній для спілкування, атмосфері. Визначені питання були предметом жвавих обговорень та дискусій. Учасники семінару Запорізького регіону отримали корисну інформацію, багато позитивних вражень та задоволення від спілкування з керівником та колегами.

Фото

     12-13 червня 2017 на базі Костянтинівського РНВО № 1 "Таврія" Мелітопольського району відбувся тренінг "Моделювання уроку української мови в умовах розвитку електронного освітнього середовища". Вдячні адміністрації (директор Шабанова Тетяна Сергіївна) за сприяння у проведенні заходу. Фотозвіт

    14-15 червня 2017 на базі КЗ "ЗОІППО" ЗОР відбувся тренінг "Організація пошукової творчої діяльності учнів у процесі навчання української мови засобами веб-квест технології". Вдячні адміністрації (директор Баньковська О.Г., заступник директора Василенко Л.П.) за сприяння у проведенні заходу. Світлини:  https://goo.gl/photos/vwMNtvegZMUiS9Cn6. 

     27 квітня 2017 року в Запорізькій гімназії № 71 Вознесенівського району відбувся обласний семінар вчителів німецької мови з теми «Ефективне використання онлайнових технологій у практиці навчання іноземної мови» (разом з Центром іноземних мов ТСП м. Київ та видавництвом «Hueber»).

У ході семінару було розглянуто наступні питання:

 1. Інформаційно-комунікаційні технології (ІКТ) та їх роль в освітньому процесі.

 2. Світова та українська лінгводидактика: досвід онлайнового навчання.

 3. Використання ІКТ на уроках іноземної мови.

 4. Презентація підручників та НМК видавництва Презентація підручників та НМК видавництва «Hueber» та Центром іноземних мов ТСП м. Київ та Центром іноземних мов ТСП м. Київ.

У роботі семінару брали участь представники видавництва «Hueber» та Центру іноземних мов ТСП Орловська К.В. і Ніконенко С.В.

Керівник семінару В.М. Чорна

Презентація Planet Plus

PASCH-net (інформація)

   19 квітня 2017 року відбулося чергове засідання творчої групи вчителів історії з теми «Науково-методичне забезпечення процесу активізації мисленнєвої діяльності учнів на уроках суспільствознавчих дисциплін». Під час роботи творчої групи були представлені досвіди роботи вчителів Ю.П. Соболенко (Запорізький НВК № 67) та Н.І. Вечерка (Запорізька ЗОШ І-ІІІ ступенів № 75).

Юлія Петрівна Соболенко провела майстер-клас з питання застосування музейної педагогіки як засобу формування інтересу до вивчення історії та розвитку творчих здібностей учнів. Особлива увага була приділена характеристиці основних методів музейної педагогіки та можливостей їх використання в межах уроку історії.

Наталія Іванівна Вечерка провела майстер-клас «Інтелект-карти в роботі вчителя історії», в ході якого членам творчої групи були охарактеризовані переваги  та можливості їх застосування у навчально-виховному процесі, а також відпрацьовані ними навички застосування програми X-mind при створенні інтелект-карт.

     З 28.03 по 31.03. 2017 року на базі Запорізької гімназії № 46 пройшов тренінг для вчителів німецької мови з теми «Використання тренінг-технологій у формуванні педагогічної креативності вчителя німецької мови». У роботі тренінгу брали участь учителі Запорізької гімназії № 46 (Каплунова Л.В., Бондаренко Ю.В., Пахомова Г.П., Сосна Н.І.), Запорізької гімназії № 45 (Гуменна О.В.), Запорізького багатопрофільного ліцею № 99 (Сафонова Ю.М.), Запорізького колегіуму № 98 (Дмитренко К.К.), Нестерянської ЗОШ І-ІІІ ст. (Закарлюка Н.О.), Запорізької ЗОШ І-ІІІ ст. № 65 (Меркулова В.С.), Запорізької гімназії № 25 гуманітарного профілю (Перцева О.В., Холодна І.В.), Оріхівської гімназії № 1 "Сузір'я" (Твердохліб А.О.), Запорізької ЗОШ І-ІІІ ст. № 103 (Федорець О.Ю.), Любицького ЗНЗ І-ІІІ ст. (Попкова В.П.). У ході тренінгу було розглянуто наступні питання:

 • Креативний аспект тренінг-технологій та його місце у системі психолого-педагогічної науки;

 • Взаємозв'язок дидактичних, психологічних та педагогічних основ застосування тренінг-технологій у формуванні педагогічної креативності вчителя іноземної мови;

 • Створення інтерактивних вправ з допомогою використання тренінг-технологій;

 • Вироблення адекватних технологічних форм креативної комунікативної компетенції вчителя іноземної мови;

 • Організація навчально-виховного процесу з іноземної мови за допомогою тренінг-технологій.

     Учителі познайомилися з такими тренінг-технологіями, як «PASH-net», «Jugend debatiert» та з Міжнародним проектом «DSD-Schule». Тренінг завершився оформленням власної колекції тренінг-ресурсів, розроблених за допомогою сучасних Інтернет сервісів та їх захистом.

Фото

     22 лютого 2017 року відбулося засідання обласної творчої групи вчителів німецької мови з теми: «Особливості розвитку міжкультурної комунікативної компетенції учнів на уроках іноземної мови». У роботі творчої групи брала участь завідуюча відділом іноземної літератури обласної універсальної бібліотеки імені М.Горького Яценко Н.І.  На засіданні творчої групи було розглянуто наступні питання:

1. Формування міжкультурної комунікативної компетенції учнів на уроках німецької мови.

2. Комунікативна мотивація та технології формування комунікативної компетенції учнів, що застосовуються.

3. Формування здібностей до комунікативної  компетенції учнів в умовах навчання іноземної мови.

4. Про підготовку до року Німецької мови (2017-2018 н.р.).

5. Про участь в учнівському конкурсі на кращу презентацію книги німецького письменника Томаса Брусіга «Сонячна долина» (квітень, 2017 рік).

Шановні колеги!

     Звертаємо увагу, що обласний семінар для учителів російської мови, літератури та зарубіжної літератури  з проблеми «Розвиток професійної майстерності вчителя-мовника  в умовах розвитку єдиного освітнього простору регіону» відбудеться 09.03.17 р. у дистанційній формі.

Матеріали семінару та форма зворотного зв’язку

     11 лютого 2017 р. на базі КЗ «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ст. Січовий колегіум» був проведений обласний семінар «Особливості роботи з обдарованою молоддю». В роботі семінару взяли участь керівники обласних команд знавців французької мови та члени журі ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з французької мови. Були розглянуті наступні питання:

1. Сучасні вимоги до змісту олімпіадних завдань.

2. Критерії оцінювання відповідей учасників олімпіади.

3. Вимоги до ведення шкільної документації (оформлення журналів).

    08-09 лютого 2017 року у Олександрівському районі (Запорізька ЗОШ № 15) відбувся науково-практичний семінар «Засоби візуалізації навчального матеріалу на уроках суспільно-гуманітарного циклу дисциплін» за участі двадцяти двох педагогів загальноосвітніх навчальних закладів (керівник – к.і.н., доцент, доцент кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін О.М. Сирцова).

   Під час роботи семінару його учасники ознайомилися з основами технології візуалізації мислення та можливостями її застосування у навчально-виховному процесі, правилами створення центробіжної таблиці «Лотос», а також відпрацювали навички нелінійного викладення інформації та  створення інтелект-карт.

Фотоальбом

    5 февраля 2017 года в Запорожском лицее "Защитник" состоялся ІІІ областной этап Всеукраинской олимпиады школьников по русскому языку и литературе. В интеллектуальных состязаниях приняли участие 70 старшеклассников.

  Для руководителей команд доцентами кафедры философии и общественно-гуманитарных дисциплин, кандидатами педагогических наук Т.М. Путий и А.Ф. Куринной был проведен семинар по проблеме “Развитие познавательного интереса учащихся при обучении языку и литературе».

  Участникам семинара были анонсированы областной фестиваль электронных дидактических средств обучения «Современный урок» и межрегиональный фестиваль ораторского искусства. 

     01 лютого 2017 року на базі Запорізької гімназії № 25 відбулося засідання творчої групи вчителів історії «Науково-методичне забезпечення активізації мисленнєвої діяльності учнів на уроках суспільствознавчих дисциплін». Крім членів творчої групи на засіданні були присутні вчителі історії загальноосвітніх навчальних закладів Вознесенівського району.

     Під час роботи відбувся творчий звіт вчителя історії Запорізької гімназії № 25 Дашко Марини Володимирівни з теми «Використання інноваційних технологій як засобу формування ключових компетентностей учнів у навчально- виховному процесі».

    Також в ході роботи творчої групи було розглянуто питання можливостей застосування технології формування візуального мислення на уроках історії та правознавства як засоби активізації мисленнєвої діяльності учнів, відпрацьовано навички створення інтелект-карт.

   Сирцова О.М. Візуалізація інформації як засіб підвищення ефективності навчального процесу на уроках дисциплін суспільно-гуманітарного циклу

     18.01-19.01.2017 р. у ДНЗ № 90 «Волошка» відбувся обласний семінар «Безперервна лінгвориторична освіта: пошук, дослідження, творчість» (Завідувач ДНЗ №90 – Дрозд А.І.)

Фото

План семінару

1 день: 18.01.2017 11.00 – 14.00

1. Вступне слово – Курінна А.Ф., Дрозд А.І.

2. Презентація програми «Мудрослов» -– Морозова С.В., Чугуєнко С.В.

3. Презентація посібника «Маленькій оратор» до програми «Мудрослов» – Курінна А.Ф.

4. Перегляд заняття «Розуміємо одне одного» з дітьми старшого дошкільного віку (ІІ рік навчання) – Морозова С.В., Чугуєнко С.В., аналіз заняття – Курінна А.Ф.

5. Колективно-творча діяльність учасників семінару – складання профілю  «Лінгвориторична особистість дитини» -  Курінна А.Ф. 

2 день: 19.01.2017 09.00-12.00

1. Інформація про Міжрегіональний фестиваль «Заговори, щоб я тебе побачив» - Курінна А.Ф.

2. Тренінг «Педагогічна студія ораторської майстерності», І частина (тренінгові вправи); - Морозова С.В., Чугуєнко С.В.

3. Підготовка та імпровізація публічного виступу – Курінна А.Ф.

4. Підведення підсумків семінару - Курінна А.Ф., Дрозд А.І.

17-18 січня відбудеться засідання обласної творчої групи з проблеми “Проектування хмаро орієнтованого освітнього середовища навчання української мови учнів” (керівник Корицька Г.Р., кандидат філологічних наук, доцент) (Додаток 10 до наказу ДОН ЗОДА від 29.11.2016 № 0864). Більше

Навчально-методичні семінари, наради, тренінги тощо на 2017 р.
2016 рік
Навчально-методичні семінари, наради, тренінги тощо на 2016 р.
Творчі групи та семінари
2012-2015 рр.

       14 мая 2015 года  в рамках недели науки кафедрой философии и общественно-гуманитарных дисциплин КУ «Запорожский областной институт последипломного педагогического образования» ЗОС было организовано проведение областного семинара для учителей русского языка и мировой литературы «Виды творческих работ учащихся при обучении русскому языку и литературе». Семинар состоялся на базе КУ «Матвеевская общеобразовательная санаторная школа-интернат I-III cт.» Запорожского областного совета.

       Участники презентовали оригинальные методические идеи, делились интересным опытом работы.

Учителя познакомились с творческими работами воспитанников интерната.

   Проведение мероприятия способствовало повышению профессионального уровня учителей-словесников, развитию их творческого потенциала; внедрению в образовательный процесс инновационных педагогических технологий и методик.

       Материалы семинара будут  опубликованы в тематическом методическом сборнике.

Кафедра философии и общественно-гуманитарных дисциплин выражает благодарность директору Матвеевской общеобразовательной санаторной школы-интерната Коньковой Ларисе Константиновне и всему педагогическому коллективу за помощь в организации и проведении семинара.

 

ФОТОАЛЬБОМ

    12 – 13 травня 2015 р. у смт. Веселе відбувся обласний семінар для керівників РМО вчителів української мови й літератури, методистів РМК (ММК) – кураторів словесників «Використання ІКТ на уроках української мови та літератури – умова творчого зростання й розвитку здібностей учнів».

      24 сентября 2015 года в Запорожском лицее № 62 (директор Пархоменко И.В. ) состоялся областной семинар для руководителей районных (городских) методических объединений русского языка, литературы и зарубежной литературы по проблеме «Мультимедийные средства обучения на уроках языка и литературы».

     В рамках семинара доценты кафедры философии и общественно-педагогических дисциплин ЗОИППО Путий Т.Н. и Куринная А.Ф., старший преподаватель кафедры информатики и информационных технологий в образовании Телятник К.В.  презентовали  участникам свое  электронное  учебное пособие «Стилистика. Культура речи. Риторика. 10-11 класс» (Схвалено для використання в загальноосвітніх навчальних закладах Лист від 02.06.2015 р. №141/12 Г-358), познакомили  учителей-словесников с новым эектронным ресурсом на платформе Заповики – методическим репозитарием для учителей русского языка, литературы и зарубежной литературы.

        В работе семинара приняли участие и слушатели курсов повышения квалификации.

 

ФОТОАЛЬБОМ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© Кафедра філософії. Сайт створений на Wix.com

 • Белая иконка facebook
 • Иконка Twitter с прозрачным фоном
 • White Google+ Icon
 • White YouTube Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now