Семінари, творчі групи, тренінги, наради
2020 рік

     18 січня 2020 року відбувся семінар "Організація роботи з обдарованою молоддю (англійська мова)" в комунальному  закладі «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Січовий колегіум» Запорізької обласної ради. В той час, коли школярі брали участь в змаганнях з англійської мови (олімпіада), керівники команд, в кількості 39 осіб, досить активно обговорювали наступні проблеми: нормативні документи МОН, атестація працівників освіти, підвищення кваліфікації, планування навчального матеріалу та багато інших питань стосовно імплементації нових програм і державних стандартів.

   03.01.2020 р. на базі Запорізької гімназії №11 доцент кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін Берегова Ольга Андріївна провела семінар у форматі ментор сесії «Предметно-мовний коворкінг». Взаємодіяти вчителям - не легке завдання, а взаємодіяти вчителю предмету та вчителю мови - ще складніше. В межах такого заходу ми спробували створити практичні поради вчителям! Обговорили роль вчителя мови в підтримці предметно-мовного інтегрованого навчання. Що вразило - вчителі предмету визначили таку роль вчителя мови - вчитель мови керує!

   Всі запропоновані ролі розташували на кластери: мотиваційний, функціональний, предметний та життєві навички! Це перша спроба такого формату! Я вважаю нам ВДАЛОСЯ! Дякую всім за участь!

     Загальна кількість учасників - 45 педагогічних працівників

Відео 

Фото  

2019 рік

     17 вересня 2019 року на базі Водянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Водянської сільської ради  відбувся науково-методичний семінар «Ключові уміння ХХІ століття». В ході роботи семінару були розглянуті питання загальної характеристики ключових умінь двадцять першого століття, глибинного та поверхового навчання, таксономії Б. Блума тощо, а також відпрацьовані навички створення системи навчальних запитань від простого до складного відповідно до таксономії Б. Блума, створення навчальних завдань для формування навички учнів опрацьовувати інформацію наукового стилю.

Фото 

     22 серпня 2019 р. відбувся обласний семінар «Актуальні проблеми викладання суспільних дисциплін» для керівників методичних об’єднань учителів історії та правознавства. Захід проводився відповідно до наказу Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації від 04.01.2019 № 07 «Про науково-методичний супровід професійного розвитку педагогічних та керівних кадрів закладів на базі комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради у 2019 році».

    Підготовку та проведення заходу забезпечували співробітники кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін ЗОІППО В.В.Лісіцин та О.М.Сирцова. Учасники семінару ознайомилися з особливостями викладання суспільних дисциплін в 2019-20 н.р. та аналізом змін, що внесені до навчальних програм з історії України. Були розглянули питання, пов’язані з проблемами впровадження та перспективами використання інтегративного підходу у вивченні історії. Надана керівникам РМО інформація про умови проведення минулорічних конкурсів «Вчитель року», зорієнтувала їх на залучення молодих педагогів до участі в аналогічних професійних випробуваннях. Присутні обмінялися думками щодо можливостей оптимізації процесу вивчення суспільствознавчих предметів у 2019/2020 навчальному році.

     22  серпня 2019 року в  КЗ «ЗОІППО» ЗОР  відбувся обласний семінар   для керівників РМО та ОТГ вчителів англійської та французької мов з теми: "Створення умов для формування життєвих та фахових компетентностей  XXІ століття під час викладання іноземних мов ( англійської та французької)".

       Метою проведення семінару було ознайомлення слухачів з сучасними тенденціями викладання іноземних мов , особливостями формування  ключових життєвих та фахових компетентностей. Суттєву зацікавленість у слухачів викликали проблеми сертифікації педагогічних працівників, пілотний проект якої розпочинається 2019 року. Кількість учасників семінару – 26 осіб.

 Фото

   03 червня 2019 року на базі Бердянської гімназії № 3 відбулось чергове засідання творчої групи вчителів історії м. Бердянська. Під час роботи педагоги розглянули питання можливості застосування мета предметного підходу на уроках суспільствознавчих дисциплін, а також відпрацювали засоби формування в учнів навичок усвідомленого читання.

Фото 

    21 травня  2019 року проведено науково-методичний семінар для керівників МО та кураторів учителів української мови й літератури "Роль літературного краєзнавства у підготовці вчителя української мови та літератури до реалізації концепції НУШ". 

     Про “Поетичний травень” як засіб популяризації творчості письменників рідного краю спілкувалися з головою Запорізької організації НСПУ Медко О.О., членом НСПУ Поляном-Пилипом Юриком, гумористом, сатириком Білокопитовим М.Г.

Про актуальні аспекти роботи відділу краєзнавства ЗОУНБ  повідомила завідувач відділу краєзнавства Палівода Т.М.

З "Використанням творчості письменників рідного краю під час реалізації наскрізних ліній на уроках літератури рідного краю" познайомила методист КУ "СЦЗО" ВРР ЗО Музика О.М.

"Українознавчі традиції в сучасному художньому слові" прозвучали від к. філол. н., доцента Корицької Г.Р.

"Використання творчого доробку учасників Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості на уроках літератури рідного краю" подала к. пед. н., доцент Шацька Н.М.

Учасники семінару ознайомилися з презентаціями  форм проведення уроків та позакласних заходів із ЛРК з  досвіду роботи:

- Сoncept – захід «Мій рідний край – моя земля!» (проект з використанням тренінгових технологій) (учитель української мови та літератури ЗЗОШ 24 Перепелиця Н.В., Сеник С.І.).

- Фестиваль ЛРК (учитель української мови і літератури МГА Радченко О.М.).

- Ток-шоу "Час Ч" (учитель української мови та літератури ЗЗОШ 75 Камінська В.А.).

- Урок-сповідь “Люблю тебе і вірю, і молюсь…” (Лариса Коваль) (учитель української мови та літератури ЗЗОШ 5 Єресько О.М.).

- Позакласна робота. “Біла лебідка” - Брацило Марина (учитель української мови та літератури ЗЗОШ 20 Богдзієвич С.М.).

Вдячні директору ЗОУНБ Ользі Волковій за сприяння у проведенні заходу.

 

Фото 

Матеріали семінару

     20 березня 2019 року відбулось чергове засідання творчої групи вчителів історії та правознавства Запорізької області з теми «Таймменеджмент в роботі вчителя». В ході засідання його учасниками розглянуто питання способів узагальнення інформації, законів та принципів тайм менеджменту. Фото

   9 лютого 2019 року у Комунальному заклады "Запорізький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою "Захисник" Запорізької обласної ради відбувся обласний семінар для керівників команд учасників обласного етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з проблеми "Розвиток пізнавального інтересу учнів при навчанні мови та літератури".

   21 січня 2019 року на базі Запорізької гімназії № 50 відбувся обласний науково-практичний семінар для вчителі історії з теми «Злочини проти людяності: особливості викладання історії Голокосту в закладах освіти». На ньому були присутніми 40 педагогів Запорізького регіону (керівник: к.і.н., доцент Ольга Сирцова).

     В ході семінару своїм досвідом роботи поділилась вчитель історії Мелітопольського ліцею-інтернату ІІ-ІІІ ступенів Наталія Діденко. Матеріали, представлені пані Наталією, викликали великий інтерес з боку учасників семінару.

  Під час роботи було розглянуто питання сутності та співвідношення понять «етноцид» та «геноцид», періодизацію Голокосту, особливості його здійснення в різних регіонах України; відпрацьовані навички  застосування та поєднання різних типів історичних джерел (письмових та візуальних: фото-, відео-) під час викладання історії геноцидів загалом та Голокосту зокрема.

     Окремо на круглому столі розглянуто питання значення збереження історичної пам’яті щодо геноцидів як засобу упередження їх повторення.

Фотоальбом 

2018 рік

    21 листопада 2018 р. на базі Запорізької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 40 з поглибленим вивчення англійської мови пройшов обласний навчально-методичний семінар  «Формування навичок таймменеджменту учнів в системі історичної освіти». Учасниками семінару були вчителі історії, правознавства та курсу «Громадянська освіта» м. Запоріжжя, Запорізької області. Зазначений захід є висвітленням результатів роботи обласної творчої групи вчителів історії з проблеми формування навичок таймменеджменту вчителів та учнів.  Фото

   В ході заходу доцент кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін Запорізького обласного інституту післядипломної освіти, к.і.н. Ольга Сирцова провела тренінг «Таймменеджмент. Як навчитися все встигати?». На ньому було сформоване розуміння сутності понять «таймменеджмент», різниці понять «мрія», «бажання», «мета», розуміння часу як невідновлюваного ресурсу людини та законів таймменеджменту; відпрацьовані навички постановки мети відповідно до критеріїв SMART, самомотивації та планування дій.

    Великий інтерес в учасників семінару викликали відкритий виховний захід (заступник директора та вчитель історії Оксана Кулініч) та майстер-клас «Формування навичок цілепокладання старшокласників» (вчитель історії Запорізької гімназії № 45 Олена Біла).

     Так, Олена Кулініч продемонструвала під час виховного заходу «Як стати успішною людиною»  можливості формування розуміння в учнів 6-7 класів таймменеджменту як засобу для досягнення власного життєвого успіху. Олена Біла, яка має досвід  з питання формування навичок цілепокладання у старшокласників, поділилася з учасниками  семінару системою педагогічних методів, вправ та алгоритмами проведення виховних заходів із зазначеного питання.

  10.10.2018 р. відбулося чергове засідання творчої групи вчителів історії та правознавства з теми «Таймменеджмент в роботі вчителя». Засідання було присвячено питанню формування навичок цілепокладання. Також було обговорено заходи щодо підготовки до звітного обласного навчально-методичного семінару «Формування навичок таймменеджменту учнів в системі історичної освіти», який відбудеться 21 листопада 2018 року на базі Запорізької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 40 з поглибленим вивченням англійської мови. На семінар можна зареєструватися за посиланням.

   28.09.2018 р. на базі Водянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Водянської сільської ради Кам’янсько-Дніпровського району пройшов науково-методичний семінар «Технології розвитку критичного мислення як засіб активізації мисленнєвої діяльності учнів» (керівники семінару: Сирцова О.М., к.і.н., доцент, доцент кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін та Тараненко В.В., методист методичного відділу КЗ «ЗОІППО» ЗОР), в якому взяло участь 23 педагога.

   В ході семінару його учасники мали можливість ознайомитись з теоретичними засадами психології критичного мислення, відпрацювати навички моделювання уроку з використанням технології розвитку критичного мислення  та підвищити рівень професійної компетентності.

  28.08.2018 р. в рамках колегії ДОН в  Кушугумському навчально-виховному комплексі "Інтелект" доцент кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін Берегова Ольга Андріївна  провела майстер-клас з предмету "Іноземна мова" - заняття НУШ  з теми «Ігрові технології для розвитку мовної та мовленнєвої компетенції на уроках іноземної мови». Стислий опис майстер-класу: формування фонетичних, лексико-граматичних навичок,  розвиток умінь аудіювання, читання та спонтанного мовлення.

Фотоальбом

     23 серпня 2018 р. відбувся обласний семінар «Актуальні проблеми викладання суспільних дисциплін» для керівників методичних об’єднань учителів історії та правознавства. Захід проводився відповідно до  наказу Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації від 09.01.2018 № 17 «Про науково-методичний супровід професійного розвитку педагогічних та керівних кадрів освіти Запорізької області у міжкурсовий період у 2018 році на базі комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради». Участь в його підготовці та проведенні брали співробітники методичного відділу і кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін ЗОІППО. Зі вступною промовою до учасників звернулася Г.М. Ушакова, яка проаналізувала минулорічні досягнення педагогів та учнів з вивчення історії та правознавства і визначила основні завдання, що постануть перед вчителями суспільних дисциплін у новому навчальному році.

     Для розгляду актуальних проблем, пов’язаних із запровадженням в освітній процес нових інтегрованих курсів з історії та громадянської освіти, були запрошені автори підручників М.М. Мудрий та Л.М. Хлипавка. Доповідачі охарактеризували зміст навчальних програм з предметів «Історія: Україна і світ» та «Громадянська освіта», а також ознайомили з освітніми можливостями запропонованих варіантів підручників і методичними підходами до роботи з ними. Вчитель історії Запорізького багатопрофільного ліцею «Перспектива» Д.О. Секиринський ознайомив присутніх з результатами проведеного ним в минулому році пілотування інтегрованого вивчення історії та поділився своїми думками щодо можливостей оптимізації процесу вивчення історії у 10-му класі. Інформацію про особливості викладання філософсько-світоглядних та громадянознавчих дисциплін в 2018–2019 н.р. презентував доцент кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін В.В. Лісіцин. Керівники методичних об’єднань долучилися до обговорення проблемних питань реформування процесу викладання суспільних дисциплін, висловили свої враження від знайомства зі змістом підручників для 10 класу та побажали авторам успіхів в роботі над підручником з інтегрованого курсу історії для учнів 11 класу.

    17-18 квітня 2018 року для керівників РМО вчителів української мови й літератури та методистів, на базі КЗ «Малобілозерська спеціалізована естетична школа-інтернат ІІ- ІІІ ступенів «Дивосвіт» ЗОР та Енергодарської багатопрофільної гімназії«Гармонія» Енергодарської міської ради відбувся обласний семінар  на тему «Розкриття потенціалу міжпредметних зв’язків для формування ключових компетентностей школярів в умовах упровадження концепції Нової школи» (відповідальні Корицька Г.Р., кандидат філологічних наук, доцент та Шацька Н.М., кандидат педагогічних наук, доцент). Вдячні за сприяння в організації заходу й щиро зичимо, щоб не зміліло життєдайне міжпредметне джерело колективів КЗ «Малобілозерська спеціалізована естетична школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Дивосвіт» ЗОР (директор Овсієнко Я.М., заступники Рудик О.Б., Шевчук І.О.) та Енергодарської багатопрофільної гімназії «Гармонія» Енергодарської міської ради (начальник управління освіти Букреєва С.М.; методист НМЦ  Глінська Т.В.; керівник ММО Гандзюк Ж.М.; директор гімназії Макаревич В.М.,  заступника директора Тимощенко О.С.,  вчителі української Козлова Р.Ф., Яковенко Л.І., Лохматова А.І., Швайковська В.М.). Більше про захід, світлини в «Камертоні філолога».

     18 квітня 2018 р. на базі Енергодарської багатопрофільної гімназії “Гармонія” (під керівництвом к.п.н., доцента кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін Шацької Н.М. та к.ф.н., доцента кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін Корицької Г.Р.) проведено семінар-квест практичного спрямування з теми: «Розкриття потенціалу міжпредметних зв’язків для формування ключових компетентностей школярів в умовах Концепції «Нова українська школа». До участі були запрошені керівники методичних об’єднань вчителів української мови і літератури та методисти районних (міських) методичних кабінетів (центрів) Запорізької області.

      З вітальним словом до учасників семінару звернулися Букрєєва С.М., начальник управління освіти Енергодарської міської ради, Макаревич В.М., директор Енергодарської багатопрофільної гімназії «Гармонія», Корицька Г.Р., к.ф.н., доцента кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін.

     Глінська Т.В., методист Науково-методичного центру управління освіти Енергодарської міської ради, звернула увагу на «Методичний супровід інноваційної діяльності вчителів-філологів в контексті впровадження різних форм інтегрованого навчання». Гандзюк Ж.М., керівник міського методичного об’єднання вчителів української мови та літератури висвітлила «Діяльність методичного об’єднання вчителів української мови та літератури з метою формування ключових компетентностей учнів», Шацька Н.М., кандидат педагогічних наук, доцент кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін КЗ «ЗОІППО» ЗОР звернула увагу на «Міжпредметні зв`язки на уроках української літератури як засіб формування ключових компетентностей сучасних школярів».

Практичним досвідом у формі квесту з колегами ділились педагоги гімназії “Гармонія”:

  • Функціонування єдиного електронного документообміну в закладі як засіб реалізації міжпредметної інтеграції (Тимощенко О.С., заступник директора Енергодарської багатопрофільної гімназії  «Гармонія»);

  • Впровадження технології змішаного навчання на уроках української мови та літератури як структурного компоненту формули успіху Нової української школи (Городніча Н.В.,  вчитель української мови та літератури ЕНВК№5, учасник міського етапу конкурсу «Учитель року-2018»);

  • Міжпредметна інтеграція як чинник оптимізації процесу навчання (Тимощенко О.С., учитель зарубіжної літератури ЕБГ «Гармонія», Мєльков В.В., учитель інформатики ЕБГ «Гармонія»);

  • Застосування міжпредметних зв’язків як важливого фактора підвищення ефективності уроку в умовах компетентнісного навчання (Лохматова А.І., учитель української мови та літератури ЕБГ «Гармонія», Приходько Т.М., учитель німецької мови ЕБГ «Гармонія», Василець І.О., учитель англійської мови ЕБГ «Гармонія», учні 10-А класу ЕБГ «Гармонія»);

  • Впровадження музейної педагогіки в класах з поглибленим вивченням української мови та в позакласній діяльності з метою формування ключових компетентностей учнів (Швайковська В.М., Яковенко Л.І., учителі української мови та літератури ЕБГ «Гармонія»).

Велика подяка за теплу, креативну, пізнавальну зустріч Науково-методичному центру (методист Глінська Т.В.), педагогічному колективу гімназії “Гармонія” (директор Макаревич В.М., заступник директора Тимощенко О.С.,), керівництву і педагогам, які співпрацювали з організаторами обласного науково-практичного семінару.

План проведення , Буклет

Фотозвіт 

Додаткові матеріали

У «Гармонії» пройшов семінар для філологів Запорізької області 

Гімназія "Гармонія" зустрічала філологів з усієї області 

"Дивосвіт" дивує...

    29 березня 2018 року на базі Водянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Водянської СТГ Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області для вчителів навчальних закладів громади проведено перший із серії  «Інновації в освіті» практичний семінар на тему  «Інновації як необхідність сьогодення». 

    Фото

  В ході семінару педагоги знайомилися з термінологією проблемної  теми (інновація, інноваційні освітні технології, нововведення тощо),  визначили основні причини актуальності та напрями  реформування системи освіти в Україні, охарактеризували навички ХХІ ст., на формування яких має бути орієнтований освітній процес.

    28 березня 2018 р.  відбулося перше засідання творчої групи вчителів історії з проблемної теми «Тайм-менеджмент в роботі вчителя».

     На першому занятті його учасники пройшли тренінг  «Навички планування часу як ефективний засіб діяльності вчителя», на якому ознайомилися з термінологією з теми, а також відпрацювали навички визначення хронофагів, цілопокладання та планування робочого та особистого часу. В ході обговорення  теми визначено проблемні питання, на  вирішення яких направлена робота творчої групи в наступні три роки.

     28 березня 2018 року в Запорізькій загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №15 Запорізької міської ради відбувся семінар «Реалізація концептуальних підходів до викладання історії в старшій школі в умовах запровадження інтегрованого курсу «Історія: Україна і світ». Семінар проводився за участю керівників та членів методичних об’єднань вчителів історії та правознавства Запорізької області. Загальна кількість присутніх складала 65 педагогічних працівників. Метою заходу було ознайомлення зі змінами, що відбуваються в галузі громадянської та історичної освіти, та обґрунтування їх необхідності та доцільності.

    Під час роботи розглядалися питання нормативно-правового забезпечення впровадження в освітній простір старшої школи інтегрованих суспільствознавчих курсів, визначення   концептуальних засад та методичних підходів до викладання інтегрованого курсу «Історія: Україна і світ» та курсу «Громадянська освіта».

Презентація

Матеріали семінару

Фото

Методичні рекомендації

   22 березня 2018 р. відбулося засідання обласної творчої групи «Дидактичне наповнення інтегрованого курсу «Російська мова та література» для 10-11 кл.». Вчителі-мовники працюють над створенням навчально-методичного посібника з нового курсу; обговорюють види, форми та зміст вправ. Відео

     05-06 березня 2018 року на базі ЗОІППО відбувся 16-годинний тренінг «Формування національної ідентичності та полікультурної компетентності учнів в системі позакласної роботи». В його роботі взяли участь 17 педагогів Запорізького регіону.

   Протягом тренінгу були відпрацьовані наступні питання: сутність понять «національна ідентичність» та «полікультурна компетентність»; стереотипи та упередження: роль у житті людини та суспільства; дискримінація, нетерпимість, ксенофобія, расизм як загроза стабільності суспільства; «мова ворожнечі»; застосування технологія розвитку критичного мислення як засобу формування полікультурної компетентності учні; відеоресурси як засіб формування національної ідентичності та полікультурної компетентності учнів; метод проектів в позакласній роботі з проблем формування національної ідентичності та полікультурної компетентності учнів.

   Учасниками тренінгу відпрацьовані навички аналізу медіапродукту з точки зору наявності стереотипів, упереджень, «мови ворожнечі», створення навчальних проектів з даної проблематики, застосування тренінгових вправ під час освітнього процесу з метою формування національної ідентичності та полікультурної компетентності.

    За результатами роботи під час тренінгу його учасники отримали сертифікати, які засвідчили, що вони пройшли підвищення кваліфікації в обсязі 0,53 кредити.

    5-7 березня 2018 року на базі КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР відбувся тренінг із проблеми «Організація пошукової творчої діяльності учнів у процесі навчання української мови засобами веб-квест технології» (тренери: Корицька Галина Романівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін КЗ «ЗОІППО» ЗОР та Подлєсна Ірина Сергіївна, вчитель української мови та літератури, вчитель-методист Новоспаської ЗОШ І-ІІІ ступенів Приазовської районної ради Запорізької області). Більше про тренінг, фотозвіт  у "Камертоні філолога" .

    Шановні керівники та члени методичних об’єднань вчителів історії та правознавства, нагадуємо, що згідно наказу Департаменту освіти і науки №17 від 09.01.2018 «Про  науково-методичний  супровід  професійного  розвитку  педагогічних  та керівних кадрів  освіти Запорізької області у міжкурсовий  період у 2018 році» на 28 березня 2018 р. заплановане проведення семінару «Реалізація концептуальних підходів до викладання історії в старшій школі в умовах запровадження інтегрованого курсу «Історія: Україна і світ»». Звертаємо увагу, що засідання проходитиме на базі іншого навчального закладу ніж той, який був зазначений у наказі. Початок роботи об 11-00 в приміщенні Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 15 за адресою: м. Запоріжжя, вулиця Фортечна, 72/68 (зупинка міського транспорту «Редакція газети «Запорізька Січ» ).

    10 лютого 2018 р. під час проведення ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з французької мови був проведений обласний семінар для керівників команд «Вимоги до оцінювання рівня мовних та мовленнєвих компетентностей учнів з французької мови згідно нових програм».

    Крім основної теми семінару були розглянуті питання щодо планування навчального матеріалу згідно нових програм з французької мови та формат Рамки розвитку професійної майстерності вчителів іноземної мови.

     У семінарі взяли участь 14 вчителів французької мови районів Запорізької області.

     27 січня 2018 року під час проведення обласного етапу Всеукраїнської олімпіади з російської мови та літератури відбувся обласний семінар для вчителів російської мови та літератури - керівників команд.

     Під час роботи були розглянуті питання підготовки учнів до інтелектуальних змагань з предмету, методичні аспекти підготовки та проведення Фестивалю ораторського мистецтва "Заговори, щоб я тебе побачив", та фахового фестивалю блогів і сайтів районних (міських, територіальних) методичних об'єднань вчителів російської мови, літератури та зарубіжної літератури.

    У семінарі взяли участь 55 учителів області.

    13 січня 2018 року в Січовому колегіумі  під час проведення ІІІ (обласного) етапу олімпіади з англійської мови. пройшов обласний семінар для керівників команд "Вимоги до оцінювання рівня сформованості мовних та мовленнєвих компетентностей учнів з англійської мови згідно нових програм".

    Окрім основної теми семінару обговорювалися питання майбутньої сертифікації вчителів іноземної мови та проблеми підготовки учнів до ДПА ЗНО.

     У семінарі взяли участь 27 керівників команд.

   З 9 до 12 січня 2018 року п’ятнадцять вчителів історії та правознавства пройшли тренінг «Інтернет-сервіси в роботі вчителя суспільствознавчих дисциплін». Протягом тренінгу його учасниками було опановано навички роботи з хмарними технологіями, інтернет-сервісами зі створення хмаринок слів, кросвордів, вікторин, інтерактивних вправ, пазлів, віртуальних дошок, заклади нок тощо. За результатами роботи вчителі отримали сертифікати на 40 год. (1.33 кредити).

     Фото

З 9 по 12 січня на базі Запорізької ЗОШ № 20 відбувся тренінг  «Моделювання уроку української мови в умовах розвитку електронного освітнього середовища» (тренери: Корицька Галина Романівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради й Пересунько Тетяна Миколаївна, вчитель української мови та літератури Балабинського навчально-виховного комплексу «школа І-ІІІ ступенів гімназія «Престиж» Запорізького району Запорізької області, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист). Більше про захід у "Камертоні філолога"Світлини.

Архів - 2016 рік
Творчі групи та семінари
2012-2015 рр.

       14 мая 2015 года  в рамках недели науки кафедрой философии и общественно-гуманитарных дисциплин КУ «Запорожский областной институт последипломного педагогического образования» ЗОС было организовано проведение областного семинара для учителей русского языка и мировой литературы «Виды творческих работ учащихся при обучении русскому языку и литературе». Семинар состоялся на базе КУ «Матвеевская общеобразовательная санаторная школа-интернат I-III cт.» Запорожского областного совета.

       Участники презентовали оригинальные методические идеи, делились интересным опытом работы.

Учителя познакомились с творческими работами воспитанников интерната.

   Проведение мероприятия способствовало повышению профессионального уровня учителей-словесников, развитию их творческого потенциала; внедрению в образовательный процесс инновационных педагогических технологий и методик.

       Материалы семинара будут  опубликованы в тематическом методическом сборнике.

Кафедра философии и общественно-гуманитарных дисциплин выражает благодарность директору Матвеевской общеобразовательной санаторной школы-интерната Коньковой Ларисе Константиновне и всему педагогическому коллективу за помощь в организации и проведении семинара.

 

ФОТОАЛЬБОМ

    12 – 13 травня 2015 р. у смт. Веселе відбувся обласний семінар для керівників РМО вчителів української мови й літератури, методистів РМК (ММК) – кураторів словесників «Використання ІКТ на уроках української мови та літератури – умова творчого зростання й розвитку здібностей учнів».

      24 сентября 2015 года в Запорожском лицее № 62 (директор Пархоменко И.В. ) состоялся областной семинар для руководителей районных (городских) методических объединений русского языка, литературы и зарубежной литературы по проблеме «Мультимедийные средства обучения на уроках языка и литературы».

     В рамках семинара доценты кафедры философии и общественно-педагогических дисциплин ЗОИППО Путий Т.Н. и Куринная А.Ф., старший преподаватель кафедры информатики и информационных технологий в образовании Телятник К.В.  презентовали  участникам свое  электронное  учебное пособие «Стилистика. Культура речи. Риторика. 10-11 класс» (Схвалено для використання в загальноосвітніх навчальних закладах Лист від 02.06.2015 р. №141/12 Г-358), познакомили  учителей-словесников с новым эектронным ресурсом на платформе Заповики – методическим репозитарием для учителей русского языка, литературы и зарубежной литературы.

        В работе семинара приняли участие и слушатели курсов повышения квалификации.

 

ФОТОАЛЬБОМ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© Кафедра філософії. Сайт створений на Wix.com

  • Белая иконка facebook
  • Иконка Twitter с прозрачным фоном
  • White Google+ Icon
  • White YouTube Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now