Семінари, творчі групи, тренінги, наради, майстер-класи
2020 рік

     18 січня 2020 року відбувся семінар "Організація роботи з обдарованою молоддю (англійська мова)" в комунальному  закладі «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Січовий колегіум» Запорізької обласної ради. В той час, коли школярі брали участь в змаганнях з англійської мови (олімпіада), керівники команд, в кількості 39 осіб, досить активно обговорювали наступні проблеми: нормативні документи МОН, атестація працівників освіти, підвищення кваліфікації, планування навчального матеріалу та багато інших питань стосовно імплементації нових програм і державних стандартів.

   03.01.2020 р. на базі Запорізької гімназії №11 доцент кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін Берегова Ольга Андріївна провела семінар у форматі ментор сесії «Предметно-мовний коворкінг». Взаємодіяти вчителям - не легке завдання, а взаємодіяти вчителю предмету та вчителю мови - ще складніше. В межах такого заходу ми спробували створити практичні поради вчителям! Обговорили роль вчителя мови в підтримці предметно-мовного інтегрованого навчання. Що вразило - вчителі предмету визначили таку роль вчителя мови - вчитель мови керує!

   Всі запропоновані ролі розташували на кластери: мотиваційний, функціональний, предметний та життєві навички! Це перша спроба такого формату! Я вважаю нам ВДАЛОСЯ! Дякую всім за участь!

     Загальна кількість учасників - 45 педагогічних працівників

Відео 

Фото  

     26 лютого 2020 року на базі Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся обласний семінар-практикум «Глибинне навчання як засіб розвитку критичного мислення учнів» (який провели доцент кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін Ольга Сирцова та старший викладач кафедри інформатики та інформаційних. В його роботі взяли участь 33 педагога Запорізької області. В межах заходу розглянуто сутність понять «критичне мислення», «глибинне навчання», «поверхове навчання», «усвідомлене читання», охарактеризовано складові елементи критичного мислення;  проведені практикуми з питань створення системи запитань та завдань за таксономією Б. Блума та за теорією глиби знань Н. Вебба, компетентністноорієнтованих завдань.

2019 рік

     17 вересня 2019 року на базі Водянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Водянської сільської ради  відбувся науково-методичний семінар «Ключові уміння ХХІ століття». В ході роботи семінару були розглянуті питання загальної характеристики ключових умінь двадцять першого століття, глибинного та поверхового навчання, таксономії Б. Блума тощо, а також відпрацьовані навички створення системи навчальних запитань від простого до складного відповідно до таксономії Б. Блума, створення навчальних завдань для формування навички учнів опрацьовувати інформацію наукового стилю.

Фото 

     22 серпня 2019 р. відбувся обласний семінар «Актуальні проблеми викладання суспільних дисциплін» для керівників методичних об’єднань учителів історії та правознавства. Захід проводився відповідно до наказу Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації від 04.01.2019 № 07 «Про науково-методичний супровід професійного розвитку педагогічних та керівних кадрів закладів на базі комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради у 2019 році».

    Підготовку та проведення заходу забезпечували співробітники кафедри філософії та суспільно-гуманітарних дисциплін ЗОІППО В.В.Лісіцин та О.М.Сирцова. Учасники семінару ознайомилися з особливостями викладання суспільних дисциплін в 2019-20 н.р. та аналізом змін, що внесені до навчальних програм з історії України. Були розглянули питання, пов’язані з проблемами впровадження та перспективами використання інтегративного підходу у вивченні історії. Надана керівникам РМО інформація про умови проведення минулорічних конкурсів «Вчитель року», зорієнтувала їх на залучення молодих педагогів до участі в аналогічних професійних випробуваннях. Присутні обмінялися думками щодо можливостей оптимізації процесу вивчення суспільствознавчих предметів у 2019/2020 навчальному році.

     22  серпня 2019 року в  КЗ «ЗОІППО» ЗОР  відбувся обласний семінар   для керівників РМО та ОТГ вчителів англійської та французької мов з теми: "Створення умов для формування життєвих та фахових компетентностей  XXІ століття під час викладання іноземних мов ( англійської та французької)".

       Метою проведення семінару було ознайомлення слухачів з сучасними тенденціями викладання іноземних мов , особливостями формування  ключових життєвих та фахових компетентностей. Суттєву зацікавленість у слухачів викликали проблеми сертифікації педагогічних працівників, пілотний проект якої розпочинається 2019 року. Кількість учасників семінару – 26 осіб.

 Фото

   03 червня 2019 року на базі Бердянської гімназії № 3 відбулось чергове засідання творчої групи вчителів історії м. Бердянська. Під час роботи педагоги розглянули питання можливості застосування мета предметного підходу на уроках суспільствознавчих дисциплін, а також відпрацювали засоби формування в учнів навичок усвідомленого читання.

Фото 

    21 травня  2019 року проведено науково-методичний семінар для керівників МО та кураторів учителів української мови й літератури "Роль літературного краєзнавства у підготовці вчителя української мови та літератури до реалізації концепції НУШ". 

     Про “Поетичний травень” як засіб популяризації творчості письменників рідного краю спілкувалися з головою Запорізької організації НСПУ Медко О.О., членом НСПУ Поляном-Пилипом Юриком, гумористом, сатириком Білокопитовим М.Г.

Про актуальні аспекти роботи відділу краєзнавства ЗОУНБ  повідомила завідувач відділу краєзнавства Палівода Т.М.

З "Використанням творчості письменників рідного краю під час реалізації наскрізних ліній на уроках літератури рідного краю" познайомила методист КУ "СЦЗО" ВРР ЗО Музика О.М.

"Українознавчі традиції в сучасному художньому слові" прозвучали від к. філол. н., доцента Корицької Г.Р.

"Використання творчого доробку учасників Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості на уроках літератури рідного краю" подала к. пед. н., доцент Шацька Н.М.

Учасники семінару ознайомилися з презентаціями  форм проведення уроків та позакласних заходів із ЛРК з  досвіду роботи:

- Сoncept – захід «Мій рідний край – моя земля!» (проект з використанням тренінгових технологій) (учитель української мови та літератури ЗЗОШ 24 Перепелиця Н.В., Сеник С.І.).

- Фестиваль ЛРК (учитель української мови і літератури МГА Радченко О.М.).

- Ток-шоу "Час Ч" (учитель української мови та літератури ЗЗОШ 75 Камінська В.А.).

- Урок-сповідь “Люблю тебе і вірю, і молюсь…” (Лариса Коваль) (учитель української мови та літератури ЗЗОШ 5 Єресько О.М.).

- Позакласна робота. “Біла лебідка” - Брацило Марина (учитель української мови та літератури ЗЗОШ 20 Богдзієвич С.М.).

Вдячні директору ЗОУНБ Ользі Волковій за сприяння у проведенні заходу.

 

Фото 

Матеріали семінару

     20 березня 2019 року відбулось чергове засідання творчої групи вчителів історії та правознавства Запорізької області з теми «Таймменеджмент в роботі вчителя». В ході засідання його учасниками розглянуто питання способів узагальнення інформації, законів та принципів тайм менеджменту. Фото

   9 лютого 2019 року у Комунальному заклады "Запорізький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою "Захисник" Запорізької обласної ради відбувся обласний семінар для керівників команд учасників обласного етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з проблеми "Розвиток пізнавального інтересу учнів при навчанні мови та літератури".

   21 січня 2019 року на базі Запорізької гімназії № 50 відбувся обласний науково-практичний семінар для вчителі історії з теми «Злочини проти людяності: особливості викладання історії Голокосту в закладах освіти». На ньому були присутніми 40 педагогів Запорізького регіону (керівник: к.і.н., доцент Ольга Сирцова).

     В ході семінару своїм досвідом роботи поділилась вчитель історії Мелітопольського ліцею-інтернату ІІ-ІІІ ступенів Наталія Діденко. Матеріали, представлені пані Наталією, викликали великий інтерес з боку учасників семінару.

  Під час роботи було розглянуто питання сутності та співвідношення понять «етноцид» та «геноцид», періодизацію Голокосту, особливості його здійснення в різних регіонах України; відпрацьовані навички  застосування та поєднання різних типів історичних джерел (письмових та візуальних: фото-, відео-) під час викладання історії геноцидів загалом та Голокосту зокрема.

     Окремо на круглому столі розглянуто питання значення збереження історичної пам’яті щодо геноцидів як засобу упередження їх повторення.

Фотоальбом 

Творчі групи та семінари
2012-2015 рр.

       14 мая 2015 года  в рамках недели науки кафедрой философии и общественно-гуманитарных дисциплин КУ «Запорожский областной институт последипломного педагогического образования» ЗОС было организовано проведение областного семинара для учителей русского языка и мировой литературы «Виды творческих работ учащихся при обучении русскому языку и литературе». Семинар состоялся на базе КУ «Матвеевская общеобразовательная санаторная школа-интернат I-III cт.» Запорожского областного совета.

       Участники презентовали оригинальные методические идеи, делились интересным опытом работы.

Учителя познакомились с творческими работами воспитанников интерната.

   Проведение мероприятия способствовало повышению профессионального уровня учителей-словесников, развитию их творческого потенциала; внедрению в образовательный процесс инновационных педагогических технологий и методик.

       Материалы семинара будут  опубликованы в тематическом методическом сборнике.

Кафедра философии и общественно-гуманитарных дисциплин выражает благодарность директору Матвеевской общеобразовательной санаторной школы-интерната Коньковой Ларисе Константиновне и всему педагогическому коллективу за помощь в организации и проведении семинара.

 

ФОТОАЛЬБОМ

    12 – 13 травня 2015 р. у смт. Веселе відбувся обласний семінар для керівників РМО вчителів української мови й літератури, методистів РМК (ММК) – кураторів словесників «Використання ІКТ на уроках української мови та літератури – умова творчого зростання й розвитку здібностей учнів».

      24 сентября 2015 года в Запорожском лицее № 62 (директор Пархоменко И.В. ) состоялся областной семинар для руководителей районных (городских) методических объединений русского языка, литературы и зарубежной литературы по проблеме «Мультимедийные средства обучения на уроках языка и литературы».

     В рамках семинара доценты кафедры философии и общественно-педагогических дисциплин ЗОИППО Путий Т.Н. и Куринная А.Ф., старший преподаватель кафедры информатики и информационных технологий в образовании Телятник К.В.  презентовали  участникам свое  электронное  учебное пособие «Стилистика. Культура речи. Риторика. 10-11 класс» (Схвалено для використання в загальноосвітніх навчальних закладах Лист від 02.06.2015 р. №141/12 Г-358), познакомили  учителей-словесников с новым эектронным ресурсом на платформе Заповики – методическим репозитарием для учителей русского языка, литературы и зарубежной литературы.

        В работе семинара приняли участие и слушатели курсов повышения квалификации.

 

ФОТОАЛЬБОМ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© Кафедра філософії. Сайт створений на Wix.com

  • Белая иконка facebook
  • Иконка Twitter с прозрачным фоном
  • White Google+ Icon
  • White YouTube Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now